eskişehirliyim, eskişehirsporluyum!

İlkokul yıllarımda beden eğitimi adı verilen bahçede sivil kıyafetlerle gerçekleşen derste yoklama sırasına girdiğimizde sınıfın yarısından daha fazlasının üzerinde Eskişehirspor formasını görmemek ya renk körlüğündendir ya kişinin içindeki bizans aşkındandır.

Benim için bu yazın ve gelecek yazların moda rengi her zaman siyah-kırmızıdır!

3 büyük adı verilen İstanbul takımlarının dergi maçlarının izlenmediği bir ortamda büyüdüm. Tek çocukluk anım, 45.000 kişi ile Konyayı Eskişehir’in başkenti yapmaya gittiğimizdir :) İlk aldığım hediye çubuklu formaydı, ilk kol saatim siyah – kırmızı, bana yazılan besteler bile vardı..
Siyah ve kırmızı renkleri Eskişehirliler için iki renkten daha fazlasıdır.

eskişehirspor

Hakemin bazı düdük sevinirken, bazı düdük sesiyle göz yaşlarıma hakim olamadım.

Pazartesi günleri hep sesim kısıktı. (en çok bu duyguyu özlüyorum)

Eskişehirde olduğum yıllarda (2004-2007) hiç kaçırmadım deplasmanları bile.  119 parçadan oluşan atkı koleksiyonu yaptım, Eskişehirspor için beste  yazdım, hatta Eskişehirspor taraftarları için web sitesi bile yaptık. (sahi esesfan n’olmuş?) Torunlarıma anlatacak yüzlerce deplasman anımın olması beni mutlu ediyor.

İyi ki böyle büyük bir takımın taraftarıyım..

Bugün Eskişehirsporumun doğum günü.. (her ne kadar bu akşam Atatürk Stadyumunda düzenlenen eğlence gecesine katılamasam bile superman kıyafetimin altına çubuklu formamı giymeyi unutmadım)

Nice kupalara,
Nice mutluluk sarhoşluklarına,
Nice yıllara Eskişehirsporum.

son nefesime kadar, es es es ki ki ki eski eski es!

Posted on 19 Haziran '09 by elifile, under elifile li le li.